Wizyty
Dziś: 40Wszystkie: 239028

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Aktualności » Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

W ciągu ostatnich lat depresja uplasowała się na czwartym miejscu wśród głównych zaburzeń cywilizacyjnych w Europie. Szacuje się, że do roku 2020 choroba ta stanie się drugim, najczęstszym po chorobach sercowych, problemem zdrowotnym. (wg. WHO)

Do głównych objawów depresji należą przede wszystkim: obniżony nastrój, uczucie ciągłego zmęczenia, zaburzenia snu, apetytu, spadek masy ciała czy stopniowo pojawiające się myśli samobójcze. 

Z pozoru niegroźne symptomy początkowo mogą zostać zbagatelizowane. Jeżeli jednak utrzymują się przez kilkanaście dni lub tygodni powinny dać do myślenia. 

Choroba ta może dotknąć każdego z nas, dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości na temat tego schorzenia. 

Również w Naszym Ośrodku odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Pierwsza część impreza służyła podniesieniu świadomości na temat tej choroby i zwróceniu uwagi na symptomy, które początkowo mogą zostać niezauważone. 

Następnie odbył się pokaz mody i talentów, zakończony wyborami Miss i Misstera Ośrodka.  Uczestnicy przygotowali, krótkie pokazy i występy.  Nie zabrakło wspólnych śpiewów, śmiechu i dobrej zabawy.